Lepší cesta životem

V rámci tohoto projektu se zaměřujeme na pomoc jednotlivým osobám či rodinám, které se ocitly v těžké situaci a osud jim postavil do cesty takové překážky, které mohou sami zvládnout jen těžce. A i když bychom nejradši všechny vzali na záda
a přes všechny životní bariéry je přenesli, víme, že na to ani my sami nestačíme. Někdy však stačí dotyčného třeba jen držet za ruku a on se pak dokáže dostat na druhou stranu obtíží sám. Každá pomoc, i ta malinká, je lepší než lhostejnost.

Projížďky v přírodě pro Marušku (12 let)

Dozvěděli jsme se o příběhu usměvavé slečny Marušky, která od narození trpí vrozeným onemocněním nervového systému. Jeho vlivem dochází k úbytku svalové hmoty a Maruška se pomalu přestává hýbat. Nazdory svému osudu Maruška miluje sportování, přírodu a nejraději procházky v lese. Bohužel však na jejím vozíčku (na který je zcela odkázaná) není možné, aby se všem aktivitám věnovala naplno. Náš klub se proto mohl podílet na nákupu lehké elektrotříkolky a poskytnou finanční výpomoc. Cena tohoto zařízení je 75 000 a náš klub mohl díky našim sponzorům, přispěvovatelům a přátelům předat rodině 52 000 korun.
období: jaro/léto 2018

Šťatsný život pro maminku a tři děti (13, 10, 7 let)

Na podzim 2018 se k nám dostal smutný příběh maminky tří veselých a usměvavých dětí. Žena i všechny její děti si prošly životní peklem poté, co byly dlouhodobě vystaveni psychickému i fyzickému týrání ze strany svého otce/manžela. Maminka naštěstí našla tolik sil a odvahy, aby se všemi svými dětmi od muže odešla. Bohužel maminka odešla s dětmi bez veškerých věcí, dokonce i bez svých osobních dokladů
a dostala se do hrozné situace, kdy byla odkázaná pouze na svůj indvalidní důchodu. Rodina žila z počátku bez jakéhokoliv zajištění a se strachem, kdy ji otec opět najde.
V současné době je matka s dětmi umístěna v azylovém domě na chráněné adrese, avšak jejich materiální zabepečení je stále velmi malé. Navíc je potřeba dětem zajistit plnou školní docházku, školní družinu, obědy ve školní jídelně, zájmové kroužky
a další věci. Náš klub se proto s maminkou dohodl, uspořádali jsme velkou sbírku nezbytných věcí pro život, školních pomůcek a také hraček pro děti. Poskytli jsme rodině okamžtou peněžitou pomoc ve výši 5 000 korun a každý měsíc navíc platíme obědy jednoho z dětí ve školní jídelně.
Tím však naše pomoc nekončí, chystají se další sbírky a další pomoc pro rodinu. Tu největší cestu před sebou však má maminka se svými dětmi, neboť se musí zase pomalu vrátit do běžného života, získat důvěru k lidem a naučit se mít radost ze života. V současné době jsou všichni v péči psychologů a jedno z dětí má bohužel trvalé psychické následky. Takové životní šrámy se budou hojit ještě dlouho, snažme se tedy rodině odlehčit alespoň v těch více běžných věcech a starostech života a když můžeme – tak pomozme. Přidejte se k nám!