Sluchátka pro lepší online výuku

Další příběh se zvláštním životním osudem… matka samoživitelka, která žije sama se svým 14letých chlapce již od jeho narození to také v životě nemá jednoduché. Otec chlapce v jeho životě vůbec neexistuje, vlastní rodina maminku nepodporuje, je jedináček a nemá žádnou oporu – na vše je sama. Běžný život rodina zvládala celkem bez problémů, avšak současná situace jim velmi přitížila – maminka přišla o podstatnou část svých příjmů a v této době je těžké je nějak nahradit. Chlapec navíc nutně potřeboval nezbytné vybavení pro online výuku, což byl nemalý a především nečekaný výdaj pro domácnost.

Jak všichni víme, online výuka je teď středobodem života většiny školáků a některé pomůcky jsou prostě nezbytné. Chlapec si moc přál sluchátka, která by mu poslouchání učitelů z počítačně značně usnadnila, ale bohužel v rodinném rozpočtu už na ně nezbylo místo. Náš klub proto poskytl mamince finanční dar v hodnotě 800 Kč, aby synkovi sluchátka mohla pořídit.

Pro někoho to je možná samozřejmost, pro někoho to je zanedbatelná částka… avšak tato doba nám ukazuje, že mezi lidmi a rodinami jsou opravdu velké sociální rozdíly, které se bohužel mohou ještě více prohlubovat a projevovat. My jsme proto rádi, když můžeme i takovou zdálivou maličkostí podpořit ty, které to mají v životě obtížnější a v této době zvlášť.